Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Poniedziałek 18 Grudnia 2017 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame
gornik konin

Aktualności


...
18 XII 2017, 21:39:00

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Konina i zostało przekazane przez harcerzy w kościele św Wojciecha. czytaj więcej »

18 XII 2017, 09:04:00

Najlepsi w ZSGE

Najlepsi w ZSGE

W piątek, 15 grudnia w Lesznie odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs "BeBi - Będę Biznesmenem". Konkurs ogłoszony został przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.
czytaj więcej »

18 XII 2017, 08:58:00

Niech kolęda nas prowadzi

Niech kolęda nas prowadzi

Niech kolęda nas prowadzi – takimi słowami muzycy z Konińskiego Kameralnego Zespołu Smyczkowego Ad Libitum zaprosili na wieczór kolęd. Koncert odbył się 16 grudnia w Strefie K w Konińskim Domu Kultury. Publiczność usłyszała najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu Ad Libitum. czytaj więcej »

18 XII 2017, 08:55:00

"Gramy dla Ani" - pod takim hasłem w Koninie odbędzie się koncert charytatywny, z którego cały dochód przeznaczony będzie na leczenie Ani Połeć "Brzozy". Impreza odbędzie się 19 stycznia 2018 roku w Młodzieżowym Domu Kultury.
czytaj więcej »

15 XII 2017, 19:41:00

Warto oderwać się od gorączki przedświątecznej,aby poczuć wyjątkowy klimat świąt Bożego Narodzenia, dlatego Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego zaprosiła przedszkolaków i uczniów na Przegląd Kolęd i Pastorałek,który odbył się 14 grudnia.

czytaj więcej »

15 XII 2017, 13:34:00

Teatr Tańca CODA w Ogrodach Pegaza

Teatr Tańca CODA w Ogrodach Pegaza

Teatr Tańca CODA z Konińskiego Domu Kultury wystąpił podczas koncertu charytatywnego z cyklu ,,Ogrody Pegaza’’ na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Był to dziewiąty koncert organizowany przez Zakład Edukacji Artystycznej WSE UAM. Tegoroczny, zatytułowany ,,Kamerton życzliwości’’ zyskał nową formułę i był koncertem charytatywnym związanym z Fundacją Wspierania Rozwoju Ruchowego ,,Pomóż nam chodzić’’. Wydarzenie było dedykowane społeczności akademickiej UAM, a przede wszystkim absolwentce Wydziału Studiów Edukacyjnych - Karolinie Waligórskiej. Pani Karolina jest osobą niepełnosprawną, dla której zbierane były pieniądze na zakup niezbędnych i bardzo kosztownych, specjalistycznych aparatów słuchowych.
czytaj więcej »

15 XII 2017, 13:32:00

Świątecznie w Żychlinie

Świątecznie w Żychlinie

Atmosfera świąt zapanowała w Zespole Szkół Ekonomiczno –Usługowych w Żychlinie, a to za sprawą odbywających się 14 grudnia 2017 r. konkursów: "V Wielkopolskiego Konkursu Stołów Świątecznych" oraz "szkolnego konkursu na potrawy świąteczne".

czytaj więcej »

15 XII 2017, 13:30:00

Śpiewnie, tanecznie… po prostu z przytupem

Śpiewnie, tanecznie… po prostu z przytupem

Zgodnie z polską tradycją, w symbolicznym przededniu świąt Bożego Narodzenia „wchodzimy” w wyjątkowy w całym roku czas. Pomagają nam w tym słowa i melodie najpiękniejszych kolęd, pastorałek oraz piosenek. czytaj więcej »

15 XII 2017, 11:34:00

Ruszyła budowa sali gimnastycznej SOSW

Ruszyła budowa sali gimnastycznej SOSW

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Koninie 14 grudnia 2017 r. odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę sportowo-rehabilitacyjnej sali gimnastycznej. Na uroczystość przybyli prezydent Konina Józef Nowicki oraz przedstawiciele firm – darczyńców: Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin S.A., Impexmetal S.A. Aluminium Konin, DEKADA S.A. oraz Fundacji Polsat. czytaj więcej »

15 XII 2017, 11:31:00

„Razem dla bezpieczeństwa”- innowacyjny program na rzecz poprawy bezpieczeństwa w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie

Poczucie bezpieczeństwa wpływa na jakość życia i rozwój społeczeństwa. Dlatego też jego ochrona należy do zasadniczych zadań jakie musi wykonać państwo wobec swoich obywateli. Taką dewizę w środowe południe przyjęli wszyscy funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Koninie oraz samorząd terytorialny.

czytaj więcej »

13 XII 2017, 16:28:00

W Rychwale powstanie kino

W Rychwale powstanie kino

Już w przyszłym roku mieszkańcy gminy Rychwał będą mogli obejrzeć film w „Kinie za Rogiem”, które powstanie w hali widowiskowo-sportowej w Rychwale. Sala wyposażona w profesjonalny sprzęt, przeznaczona będzie dla 21 osób. czytaj więcej »

13 XII 2017, 16:18:00

Sylwestrowa gala w Koninie , od jutra sprzedaż biletów

Filmowo i operetkowo zapowiada się tegoroczne powitanie Nowego Roku w Koninie. Na sylwestrową galę zaprasza Prezydent Miasta Konina Józef Nowicki.
W hali Rondo 31 grudnia o godz. 20.00 rozpocznie się koncert Orkiestry Kameralnej Filharmonii Lwowskiej pod batutą Krzesimira Dębskiego, znakomitego muzyka, kompozytora i dyrygenta. czytaj więcej »

...

Kartka przedszkolaka
REKLAMA

SPORT

15 XII 2017, 13:41:00
Ranking najlepszych strzelców OZPN Konin po rundzie jesiennej

Spotkanie z mistrzem Polski w chodzie sportowym Rafałem Augustynem w ZSEU w Żychlinie

Strażacy z Konina obronili tytuł mistrza województwa w piłce siatkowej

KULTURA

13 XII 2017, 10:33:00
Zgłoś udział w Przeglądzie Twórczości Bożonarodzeniowej - jasełka, śpiewanie kolęd, szopki

Sukcesy MDK na GRAND PRIX POLSKI DANCE WRZEŚNIA

SYLWESTER Z FILHARMONIKAMI BERLIŃSKIMI

Otwarcie wystawy poplenerowej

Środa z kinem niezależnym