Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Niedziela 20 Maja 2018 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

2 VI 2017, 14:25:00

Rowerem do Jacka i Placka w Sławsku

Rowerem do Jacka i Placka w Sławsku

Majowa aura sprzyja organizowaniu licznych wyjazdów do atrakcyjnych turystycznie i rekreacyjnie miejsc. Trzeba tam jakoś dotrzeć, dlatego jednym z wykorzystywanych w tym celu środków lokomocji jest rower.
I właśnie na rajd jednośladami wyruszyła w upalne przedpołudnie 27 maja 2017 r. kilkuosobowa grupa ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Tworzyli ją uczniowie w składzie: Jagoda Maciaszek, Malwina Szymańska, Iga Jóźwiak, Igor Golon, Kacper Jagodziński, Miłosz Kukulski, Mateusz Kubiak i Michał Piasecki oraz nauczyciele – Żaneta Wilant, Iwona Kasprzak i Przemysław Ciesielski. Towarzyszyli im Alina Przybysławska, Eugeniusz Wawrzyniak i Wojciech Kubiak.


Rowerzyści wybrali się do Sławska, który był jednocześnie miejscem docelowym 38. Rajdu dla Dzieci zorganizowanego wspólnie przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Koninie oraz Klub Turystyczny PTTK „Ciklo”. Pieczę nad nim sprawowali Jacek i Placek z bajki Kornela Makuszyńskiego, który patronuje tamtejszemu zespołowi szkół – gospodarzowi spotkania.

Cykliści punktualnie o godz. 10:30 wystartowali sprzed golińskiej remizy OSP. Grupę pilotował inicjator wyjazdu – Sławomir Szkudelski. Po niespełna godzinnej jeździe
i przepłynięciu promem przez Wartę, cykliści z „Julka” dotarli na miejsce. Tam czekał na nich szereg atrakcji w tym: quiz o Koninie i Sławsku, konkursy sprawnościowe, „Wędka szczęścia”, tor przeszkód oraz stoiska plastyczne.
Golinianom udzieliła się niezwykle wesoła atmosfera spotkania, którą dodatkowo spotęgowały zwycięstwa w różnych rywalizacjach, w których czynnie brali udział.
Nasze sukcesy to:  

* I i III miejsce w slalomie rowerowym - Mateusz Kubiak, Igor Golon,
* II i IV miejsce w rzucie woreczkiem do celu - Miłosz Kukulski, Michał Piasecki,
* III miejsce w kategorii „Najliczniejsza grupa cyklistów” - SP Golina,
* wyróżnienie w konkursie piosenki - Jagoda Maciaszek.

Potem pełni wrażeń, pozytywnych emocji i przy tym bardzo opaleni :-) wrócili do swoich domów.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:Kartka przedszkolaka
REKLAMA

SPORT

23 IV 2018, 16:48:00
Olimpijczycy z Żychlina

Zapraszamy na Rajd Rowerowy i Majówkę

Mecz XIII kolejki III ligi siatkówki mężczyzn

Warto było pracować i czekać na sukces - uczniowie ZSEU w Żychlinie Mistrzami Wielkopolski w TENISIE STOŁOWYM

KULTURA

18 V 2018, 10:58:00
Filmowe święto 64. OKFA - dobre kino, koncert, spotkania

MARATON HORRORÓW

Wernisaż Włodzimierza Bludnika - grafika i malarstwo

Święto kolorów powraca na dobre!