Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Poniedziałek 19 Marca 2018 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame
SKN

AKTUALNOŚCI

16 VI 2017, 08:25:00

Wielki sukces w Teatrze Wielkim

Wielki sukces w Teatrze Wielkim

Mocnym akcentem zakończyli rok artystyczny młodzi aktorzy z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie. 13 czerwca spektakl w ich wykonaniu pokazany został w Teatrze Wielkim w Poznaniu.


Spektakl „ W pogoni za życiem”, w pełni autorskie dzieło instruktorów i młodzieży z MDK-u, miał swoja premierę w maju tego roku. Ze względu na swoje walory wychowawcze i artystyczne został zaproszony na uroczystą Galę podsumowującą profilaktyczną działalność Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

W Teatrze Wielkim występy młodych aktorów oklaskiwała ponad ośmiuset-osobowa widownia, a także przedstawiciele władz województwa wielkopolskiego i zaproszeni goście.

Pokazanie w Poznaniu konińskiego widowiska teatralno-muzycznego w Poznaniu wymagało wielu zabiegów technicznych i sporego wysiłku organizacyjnego. Dość powiedzieć, że konińsko-poznańska ekipa techniczna, ażeby pokazać spektakl o godzinie 10, rozpoczęła pracę już o godzinie 6.30. A aktorzy w swą podróż do Poznania wyruszyli o 6 rano. Nagrodą za ten wysiłek była reakcja widowni i szczere podziękowania organizatorów. Spektakl zrobił wrażenie na poznańskiej widowni – podobał się!

Przypomnijmy więc jeszcze autorów tego przedsięwzięcia. Scenariusz i reżyseria – Jarosław Sparażyński. Muzyka – Michał Jankowski. Teksty piosenek, przygotowanie wokalistów i akustyczna obsługa spektaklu – Mariusz Urbaniak. Scenografia – Marta Kornalska. Wystąpili: Wiktoria Andrzejczak, Joanna Brzezińska, Filip Jaszczak, Julia Kotwas, Wiktoria Krakowska, Miłosz Krysiński, Oliwia Nita, Julia Palpuchowska, Felix Piątek, Adrianna Rojewska, Jakub Staszak, Klaudia Wagner, Julia Wasielewska, Amelia Wallis, Bartek Wietecki, Hubert Witkowski, Gabriela Wszędybył, Agnieszka Zalewska.

A tych, którzy nie widzieli jeszcze „W pogoni za życiem” informujemy, że przedstawienie będzie można jeszcze zobaczyć we wrześniu tego roku w CKiS „Oskard”. A w grudniu kolejna premiera!.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:Kartka przedszkolaka
REKLAMA

KULTURA

15 III 2018, 15:31:00
Katarzyna Groniec w Koninie

Festiwal Piosenki oraz koncert Adama Stachowiaka

Tańce i zabawy folkloru wielkopolskiego - warsztaty

Środa z kinem niezależnym

SUNDIAL TRIO - kameralny jazz