Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Czwartek 21 Września 2017 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame
gornik konin

AKTUALNOŚCI

14 VII 2017, 10:02:00

Rekordowa ilość zatrzymanych praw jazdy

Rekordowa ilość zatrzymanych praw jazdy

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego tylko podczas minionego weekendu zatrzymali aż osiem praw jazdy. Zdecydowana większość – siedem – została zatrzymana za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h. Co ciekawe rekordzistką jest tym razem młoda kobieta.


Okazuje się, że nadmierna prędkość to nadal jedno z najczęściej popełnianych wykroczeń, a do tego zajmuje niechlubne wysokie miejsce w statystykach przyczyn wypadków drogowych. Od ponad dwóch lat obowiązują nowe przepisy zaostrzające sankcje wobec kierowców, którzy w rażący sposób naruszają te przepisy. Każdy, kto przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50km/h straci prawo jazdy na trzy miesiące.

Włączając dzisiejszy poranek, w miniony weekend aż siedmiu kierowców zdecydowanie za mocno nacisnęło pedał gazu. Rekordzistka pędziła przez Genowefę 144 km/h. 29-letnia mieszkanka Konina dołączyła oczywiście do grona kierowców, którzy stracili dokumenty. Ciekawym przypadkiem był też 27-latek z Konina zatrzymany do kontroli w Kijowcu. Kierując toyotą jechał 114 km/h. Prawa jazdy jednak nie stracił, ponieważ nigdy go nie posiadał. Policjantom powiedział, że bez niego jeździł, jeździ i jeździć będzie, ponieważ… na egzaminie jest zbyt wiele pytań. W takiej sytuacji policjantom nie pozostało nic innego jak tylko nie karać go mandatami karnym (za kierowanie bez uprawnień i przekroczenie prędkości), tylko skierowali o jego ukaranie wniosek do sądu. Jedno z zatrzymanych praw jazdy stracił obywatel Litwy, który z busie zarejestrowanym na dwie osoby przewoził ich pięć. Trzech z nich jechało "na pace" na drewnianej ławce.

Przypomnijmy, że za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h spowoduje nałożenie na kierowcę 500 zł mandatu, 10 punktów karnych i zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli w tym czasie kierowca zostanie zatrzymany podczas kierowania pojazdem (nawet nie popełniając wykroczenia) policjanci nałożą na niego kolejny mandat, a okres bez prawa jazdy zostanie przedłużony do sześciu miesięcy. Jeżeli i to nie pomoże i kierowca po raz kolejny będzie kierował samochodem, wówczas oprócz mandatu policjanci sporządzą dokumentację, na podstawie której organ wydający prawo jazdy cofnie temu kierowcy uprawnienia do kierowania. Kolejne zatrzymanie za kierownicą oznaczać już będzie popełnienie przestępstwa, które zagrożone jest karą dwóch lat więzienia.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:Kartka przedszkolaka
REKLAMA

SPORT

11 IX 2017, 15:51:00
Przypłynęli z Mikorzyna

XXXIII OGÓLNOPOLSKI BURSZTYNOWY RAJD KOLARSKI PO WIELKOPOLSCE WSCHODNIEJ 1-3 września 2017

„Wodna przygoda na szlaku Wielkiej Pętli Wielkopolski”

X Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze OSP – Ślesin 2017

W pogoni za marzeniami…

Letnie obozy sportowe 2017

KULTURA

20 IX 2017, 12:04:00

Zapisz się na zajęcia ceramiczne

Inauguracja Roku Kulturalnego

Małgorzata i Andrzej Otremba - Akademia Gitary - koncert

Wydarzenia w gminie Rychwał

Narodowe czytanie - wydarzenia Kleczew