Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Sobota 17 Marca 2018 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame
wsu

AKTUALNOŚCI

10 VIII 2017, 11:48:00

Bezpieczny długi weekend

Przed nami wydłużony weekend sierpniowy. Od 11 do 15 sierpnia policjanci z całego regionu włączą się w ogólnopolskie działania „Bezpieczny weekend – sierpniowy weekend”. W tym czasie na drogach pojawią się wzmożone kontrole, podczas których mundurowi będą zwracać szczególną uwagę na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, sprawdzać stan trzeźwości i stan techniczny pojazdów, a także sposób przewożenia dzieci.


W piątek, 11 sierpnia br. Policja rozpocznie akcę „Bezpieczny weekend - sierpniowy weekend”. Kolscy policjanci włączą się w ogólnopolskie działania mające na celu dbałość o bezpieczeństwo na drogach w całym kraju podczas wydłużonego sierpniowego weekendu. Działania będą trwały do wtorku 15 sierpnia.

W najbliższy weekend należy spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach, a co się z tym wiąże - większego zagrożenia zdarzeniami, dlatego kolscy policjanci będą realizować wzmożone działania kontrolne. Na terenie całego powiatu kolskiego w czasie całego weekendu pojawi się więcej patroli z Wydziału Ruchu Drogowego, wspomaganych przez innych funkcjonariuszy z pionu prewencyjnego.  Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na wszystkie te wykroczenia, które prowadzą do wystąpienia zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze zapowiadają zero tolerancji dla faktów przekraczania dozwolonych prędkości, prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości, niewłaściwego wykonywania manewrów, a w szczególności wyprzedzania, bo to właśnie one niezmiennie są najczęstszą przyczyną wypadków drogowych, szczególnie tych tragicznych w skutkach.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:Kartka przedszkolaka
REKLAMA

KULTURA

15 III 2018, 15:31:00
Katarzyna Groniec w Koninie

Festiwal Piosenki oraz koncert Adama Stachowiaka

Tańce i zabawy folkloru wielkopolskiego - warsztaty

Środa z kinem niezależnym

SUNDIAL TRIO - kameralny jazz