Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Piątek 14 Grudnia 2018 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

14 XI 2017, 15:27:00

Na drodze powiatowej nr 3250P od wczoraj bezpieczniej

Na drodze powiatowej nr 3250P od wczoraj bezpieczniej

Oddano do użytku kolejną zmodernizowaną drogę powiatową. Tym razem powód do świętowania mieli mieszkańcy gminy Stare Miasto.

Poświęcenie i otwarcie zmodernizowanej drogi powiatowej nr 3250P relacji Stare Miasto - Lisiec Wielki - Niklas odbyło się 13 listopada. Uroczystości, z udziałem mieszkańców oraz przedstawicieli samorządu wojewódzkiego, powiatowego i gminnego rozpoczęły się o godzinie 13.00 przy kościele parafialnym pw. Św. Jana Chrzciciela w Liścu Wielkim.

Przebudowa drogi realizowana była od ubiegłego roku w dwóch etapach: na ponad 3-kilometrowym odcinku łączącym Stare Miasto z Liścem Wielkim oraz odcinku obejmującym 2,3 kilometry w miejscowości Karsy i Krągola.

Oba zadania inwestycyjne kosztowały łącznie prawie 5,3 mln zł. Powiat przekazał na ich realizację ok. 3 mln zł środków własnych, a także pozyskał ponad 1,8 mln dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i 500 tys. w formie pomocy finansowej od samorządu Gminy Stare-Miasto.

- Bardzo cieszymy się z zakończenia tej inwestycji – mówił podczas otwarcia starosta Stanisław Bielik - bo poza aspektem bezpieczeństwa, ma ona także duże znaczenie logistyczne dla mieszkańców gminy. Dla samorządu powiatu ważny jest każdy nowy kilometr drogi, dlatego zabiegamy, by było ich jak najwięcej. Dzięki środkom unijnym i krajowym, wsparciu finansowemu gmin oraz akceptacji radnych, w 2017 roku przybyło w powiecie prawie 24 kilometry zmodernizowanych dróg. A to jeszcze nie koniec. Nadal prowadzimy prace inwestycyjne w zakresie infrastruktury drogowej – wyjaśnia starosta Stanisław Bielik – których zakończenie planowane jest na grudzień.

Gratulacje z okazji zakończenia kolejnej dużej inwestycji drogowej złożył przedstawicielom powiatu, obecny na uroczystości w Liścu, wicemarszałek Krzysztof Grabowski. Wicemarszałek nie krył zadowolenia, że tak ważne przedsięwzięcie zostało zrealizowane z pomocą środków unijnych. Podkreślił też, że spośród wielkopolskich powiatów, to właśnie powiat koniński może pochwalić się największą skutecznością w sięganiu po pieniądze z UE na zadania drogowe.KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:Kartka przedszkolaka
REKLAMA

SPORT

20 XI 2018, 16:22:00

BARTOSZ KORDYLEWSKI ZE ZŁOTĄ RĘKAWICĄ

6. Bieg Służb Mundurowych za nami