Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Niedziela 20 Maja 2018 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

8 II 2018, 08:06:00

Kolejne odblaski trafiły do potencjalnych użytkowników

Kolejne odblaski trafiły do potencjalnych użytkowników

Policjanci z Wydziału Prewencji wspólnie z pracownikami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego rozdawały opaski odblaskowe. Odbiorcami byli pasażerowie autobusów MZK.


Bardzo często do takich działań ochoczo włącza się Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, któremu bezpieczeństwo pieszych także leży na sercu. Nie inaczej było i tym razem. Dzięki współpracy policji i WORD zrealizowano już wiele projektów służących poprawie bezpieczeństwa.

Prewencyjne działania przeprowadzone zostały w miniony czwartek i piątek 1-2 lutego. Odblaski otrzymywali pasażerowie autobusów kursujących pomiędzy Koninem i Kazimierzem Biskupim oraz Koninem i Starym Miastem. Autobusy nie były przypadkowe. Zostały one oklejone hasłem „Odblask to nie obciach” już podczas poprzednich działań tego typu. Wybór linii także nie był przypadkowy. Pasażerowie podróżujący w tych kierunkach muszą po prostu dojść do przystanków często po zmroku i poza terenem zabudowanym, a więc w okolicznościach, w których noszenie odblasków w widocznym miejscu jest obowiązkiem każdego pieszego. W związku z tym otrzymywali oni elementy odblaskowe, które z łatwością można zapiąć na ręce, czy nawet nodze i dzięki temu być widocznym na drodze po zmroku.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:Kartka przedszkolaka
REKLAMA

SPORT

23 IV 2018, 16:48:00
Olimpijczycy z Żychlina

Zapraszamy na Rajd Rowerowy i Majówkę

Mecz XIII kolejki III ligi siatkówki mężczyzn

Warto było pracować i czekać na sukces - uczniowie ZSEU w Żychlinie Mistrzami Wielkopolski w TENISIE STOŁOWYM

KULTURA

18 V 2018, 10:58:00
Filmowe święto 64. OKFA - dobre kino, koncert, spotkania

MARATON HORRORÓW

Wernisaż Włodzimierza Bludnika - grafika i malarstwo

Święto kolorów powraca na dobre!