Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Poniedziałek 10 Grudnia 2018 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

8 II 2018, 15:07:00

Łagodnie o nieskończoności... wernisaż Grażyny Kielińskiej

Łagodnie o nieskończoności... wernisaż Grażyny Kielińskiej

Malarstwo poznańskiej artystki Grażyny Kielińskiej będzie można oglądać od 9 lutego w Galerii CKiS Wieża Ciśnień. Na otwarcie wystawy „Łagodnie o Nieskończoności – Anegdoty o Przeznaczeniu” zapraszamy o g. 18.00.

Grażyna Kielińska dyplom obroniła w pracowni malarstwa prof. Jerzego Kałuckiego w 1991 r. w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w rodzinnym mieście. Od tego czasu czynnie zajmuje się pracą twórczą, przede wszystkim rysunkiem i malarstwem.

Sięga do różnych technik: malarstwo olejne, akwarela, pastel, rysunek piórkiem, ołówkiem. Zdarza się, że łączy różne techniki. Wybór malarstwa, obok rysunku, nie był przypadkowy. Prawie od początku swojej drogi twórczej interesowały ją granice i możliwości ich poszerzania. W pracach próbuje zmierzyć się ze stwierdzeniem, że malarstwo to już tylko wyważanie otwartych drzwi. Jednak granice dostrzega nie tylko w ograniczeniach malarstwa jako takiego, ale także w tym, co wiąże się z szeroko rozumianą materią.

W jej obrazach sylwetka człowieka zatopiona jest w nieokreślonej przestrzeni, w której ślady istnienia odczytać można również w figurach geometrycznych, liniach ciągłych i przerywanych, równoległych i krzyżujących się. Ze świata rzeczy widzialnych często używa symbolu kolumny, ziarna, kamienia, deszczu, liścia.

Pisze również wiersze.

Grażyna Kielińska

czasami
zmienia się przeznaczenie
to co stare
jest bardzo delikatne
na dachu to
co pod dachem się ukrywa
zagubiony kosmyk włosów
by odkrywać

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Kartka przedszkolaka
REKLAMA

SPORT

20 XI 2018, 16:22:00

BARTOSZ KORDYLEWSKI ZE ZŁOTĄ RĘKAWICĄ

6. Bieg Służb Mundurowych za nami