Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Poniedziałek 10 Grudnia 2018 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

7 III 2018, 13:59:00

12,5 mln złotych dofinansowania dla Konina

12,5 mln złotych dofinansowania dla Konina

We wtorek, 6 marca, w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie podpisano umowę na dofinansowanie kwotą blisko 12,5 mln złotych zadania pod nazwą „Przebudowa systemu ciepłowniczego miasta Konina”. Oznacza to, że w najbliższym czasie zmodernizowane zostanie około 10 km sieci, zarówno w lewobrzeżnej jak i prawobrzeżnej części Konina. Zlikwidowana zostanie również napowietrzna magistrala ciepłownicza na odcinku od ul. Spółdzielców do ul. Piłsudskiego.


Umowę na dofinansowanie, w obecności prezydenta Józefa Nowickiego, podpisali Artur Michalski, zastępca prezesa zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Stanisław Jarecki, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Koninie. Dodajmy, że całe przedsięwzięcie ma kosztować około 22 mln 300 tys. zł.

W ramach przebudowy sieci ciepłowniczej w latach 2018-2021 MPEC wykona w sumie 15 zadań. Prace zlokalizowane zostaną głównie w lewobrzeżnej części miasta, między innymi w ulicach: Grunwaldzkiej, Żwirki i Wigury, Wodnej, Reformackiej, Świętojańskiej, Kościuszki, Parowej, Szpitalnej, Bema, Kolskiej, Warszawskiej. W prawobrzeżnej części miasta roboty prowadzone będą w rejonie ulic Hurtowej, Poznańskiej, Górniczej, Alei 1-go Maja, pl. Górnika oraz ul. Bydgoskiej i Dworcowej.

Przebudowa systemu ciepłowniczego Konina spowoduje między innymi jego optymalizację, zmniejszenie zużycia energii pierwotnej, spadek emisji gazów cieplarnianych, poprawi hydraulikę sieci oraz skróci czas dopływu wody ciepłowniczej do odbiorców najdalej oddalonych od źródeł ciepła.

Na poprawę estetyki miasta z pewnością wpłynie natomiast likwidacja napowietrznej magistrali ciepłowniczej od ul. Spółdzielców (rejon Kauflandu) do osiedla Piłsudskiego (rejon szpitala).

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:Kartka przedszkolaka
REKLAMA

SPORT

20 XI 2018, 16:22:00

BARTOSZ KORDYLEWSKI ZE ZŁOTĄ RĘKAWICĄ

6. Bieg Służb Mundurowych za nami