Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Czwartek 21 Marca 2019 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

10 III 2018, 09:54:00

Na ludowo przed Wielkanocą

Po raz jedenasty w Koninie zagości sztuka i kultura ludowa. Na Festiwal Kultur Miast Partnerskich przyjadą rękodzielnicy oraz zespoły taneczne i wokalne z regionu i ośmiu miast partnerskich Konina. Nowością będzie „Region pełen smaków” czyli degustacja potraw lokalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Impreza, na którą zaprasza Prezydent Miasta Konina odbędzie się 18 marca 2018 roku w hali Rondo.


To będzie wyjątkowe widowisko artystyczne. Na scenie pojawią się tancerze i wokaliści zagraniczni ubrani w przepiękne stroje ludowe. Towarzyszyć im będą muzycy grający na tradycyjnych instrumentach. Dzięki nim mieszkańcy naszego miasta zobaczą kulturę innych państw. Swój udział w festiwalu potwierdziły następujące grupy artystyczne: Karagod z Briańska (Rosja), Zespół Teatralny Opery Syczuańskiej Deyang (Chiny), Państwowe Gimnazjum Dobele (Łotwa), Zespół muzyki ludowej Algimantas Raudonikis Joniskis (Litwa), zespół folklorystyczny Srednogortsi i Keks z Karłowa (Bułgaria), grupa taneczna Struguras Ungheni (Mołdawia), XQT′S Santa Susanna (Hiszpania) i D-Company Valasske Mezirici (Czechy). Nie zabraknie zespołu wokalnego Fantazja i Zespołu Pieśni i Tańca KONIN.

Festiwal Kultur Miast Partnerskich organizowany jest na dwa tygodnie przed Wielkanocą. To doskonała okazja, by poczuć świąteczny klimat i na kiermaszu wiosenno-wielkanocnym kupić niepowtarzalne ozdoby; pisanki, wyroby z wikliny, stroiki i palmy, rzeźby koronkowe obrusy i gliniane garnki. Oryginalne wyroby przywiozą do Konina rękodzielnicy z miast partnerskich. Pokazy wyplatania koszyków i lepienia glinianych garnków przygotują rodzimi artyści.

W tym roku Miasto Konin zaprosiło do współpracy gminy z powiatu konińskiego. Wspólnie z Kołami Gospodyń Wiejskich ze Skulska, Starego Miasta, Krzymowa i Kazimierza Biskupiego przygotowany zostanie „Region pełen smaków”. Nie jest tajemnicą, że działające w najbliższej okolicy KGW przygotowują wspaniałe, pełne aromatów i doskonałego smaku potrawy. Będzie można ich spróbować.
Na wszystkich, którzy pragną poznać swoją przyszłość czekać będzie wróż Andrzej.

11. Festiwal Kultur Miast Partnerskich to jedno z najciekawszych wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. Impreza odbędzie się 18 marca br. w godz. 13.00 – 18.00. w Obiekcie Rekreacyjno-Sportowym RONDO w Koninie. Wstęp wolny.
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:REKLAMA

SPORT

27 II 2019, 08:22:00
MORS – Mroźna Odlotowa Rekreacja Sportowa

Zapraszamy na kolejny mecz ligowy Wilków Wilczyn

9. Bieg Policz się z Cukrzycą odbędzie się podczas 27. Finału WOŚP 13 stycznia w Koninie.

KULTURA

13 III 2019, 21:25:00

DEKADA PRZEGLĄDU Taniec ich „kręci”

Wernisaż Mariana Stępaka "Corporis"

Koncert "Renaissance" Anna Gadt, Zbigniew Chojnacki, Krzysztof Gradziuk

BAS JAM 2019