Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Piątek 22 Lutego 2019 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

23 IV 2018, 16:48:00

Olimpijczycy z Żychlina

Olimpijczycy z Żychlina

Uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomiczno - Usługowych im F. Chopina w Żychlinie: Martyna Prahl z III klasy technikum agrobiznesu, Karolina Mądrowska i Erika Świętanowska z klasy II oraz Dominik Jezierski z klasy III technikum żywienia i usług gastronomicznych z sukcesami wystąpili na XLII Okręgowej Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, która odbyła się w ZSCKU w Trzciance. Walczyli o udział w etapie centralnym, który odbędzie się na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, z rówieśnikami z województwa wielkopolskiego i lubuskiego. Rywalizacja była niezwykle wyrównana, obejmowała 60 zadań testowych i trzy zadania praktyczne. Organizatorem Olimpiady jest Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach działając w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.


Uczniowie z Żychlina zajęli drugie miejsce w swoich dyscyplinach, Erika Świętanowska  w bloku technologia żywienia,  Dominik Jezierski w bloku gastronomicznym .

Świetnym wynikiem zakończyła swój udział w etapie okręgowym Martyna Prahl w bloku produkcja zwierzęca, która rywalizując z samymi mężczyznami zajęła 5 miejsce.

Uczniowie na swój sukces ciężko pracowali pod opieką Pani Elżbiety Sell. 

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:REKLAMA

SPORT

18 II 2019, 09:39:00

Zapraszamy na kolejny mecz ligowy Wilków Wilczyn

9. Bieg Policz się z Cukrzycą odbędzie się podczas 27. Finału WOŚP 13 stycznia w Koninie.

KULTURA

5 II 2019, 14:45:00
Wernisaż Mariana Stępaka Corporis

Koncert "Renaissance" Anna Gadt, Zbigniew Chojnacki, Krzysztof Gradziuk

BAS JAM 2019

Otwarcie wystawy Doroty Tołłoczko-Femerling