Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Czwartek 21 Marca 2019 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

14 V 2018, 09:07:00

Debata o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Debata o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Około 120 osób uczestniczyło  w debacie społecznej dotyczącej bezpieczeństwa na drogach. Statystyki są dość łaskawe, ale problemów nie brakuje.


W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej na ul. Popiełuszki w Koninie rozpoczęła się debata społeczna zorganizowana przez Komendę Miejską Policji w Koninie. Zaproszeni byli wszyscy mieszkańcy, a za stołem prezydialnym zasiedli Sekretarz Miasta Konin Marek Zawidzki, Komendant Miejski Policji w Koninie podinsp. Paweł Kiliańczyk oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego konińskiej komendy kom. Jacek Kudliński. Na pytania zebranych odpowiadał także Grzegorz Pająk – Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich.

W pierwszej kolejności naczelnik Kudliński przedstawił zebranym nieco danych dotyczących zdarzeń drogowych, do jakich doszło od początku tego roku i porównał te dane z latami poprzednimi. Mocno rzucał się w oczy spadek ilości wypadków drogowych, których w ciągu kilku ostatnich lat wydarzyło się o 2/3 mniej. Podobnie rzecz się ma z osobami rannymi. Wzrosła co prawda liczba kolizji drogowych, ale w takich zdarzeniach nie odnoszą obrażeń ludzie.

St. sierż. Adrianna Karwowska – Kuna przypomniała zebranym o aplikacji Moja Komenda i przedstawiła dane zebrane z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Szczególnie z tego ostatniego narzędzia coraz chętnie korzystają mieszkańcy Konina i powiatu, ponieważ daje ono realny wpływ na podnoszenie poziomu bezpieczeństwa we własnym środowisku.

Po tych wystąpieniach nadszedł czas na dyskusję, pytania i rozmowę o problemach, jakie wokół siebie widzą mieszkańcy. Poruszony został m.in. problem zbyt szybkiej jazdy zbyt głośnych motocyklistów. Komisarz Kudliński poinformował w tej kwestii, że tylko w kwietniu mandatami karnymi ukaranych zostało ponad 50 motocyklistów, a kilkunastu z nich straciło dowody rejestracyjne swoich maszyn. Zapowiedział też, że policjanci w szczególnym zainteresowaniu mają tę właśnie grupę kierowców i będą oni nadal kontrolowani. Wszelkie nieprawidłowości będą natychmiast napiętnowane.

Marcin Jankowski

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:REKLAMA

SPORT

27 II 2019, 08:22:00
MORS – Mroźna Odlotowa Rekreacja Sportowa

Zapraszamy na kolejny mecz ligowy Wilków Wilczyn

9. Bieg Policz się z Cukrzycą odbędzie się podczas 27. Finału WOŚP 13 stycznia w Koninie.

KULTURA

13 III 2019, 21:25:00

DEKADA PRZEGLĄDU Taniec ich „kręci”

Wernisaż Mariana Stępaka "Corporis"

Koncert "Renaissance" Anna Gadt, Zbigniew Chojnacki, Krzysztof Gradziuk

BAS JAM 2019