Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Poniedziałek 10 Grudnia 2018 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

14 V 2018, 20:23:00

Rusza budowa nowych ścieżek rowerowych

Rusza budowa nowych ścieżek rowerowych

W poniedziałek, 14 maja, w Urzędzie Miejskim w Koninie podpisano umowę
z wykonawcą budowy oraz przebudowy ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych w ramach projektu „Stworzenie zintegrowanego systemu komunikacji publicznej na terenie K OSI - Miasta Konina”.W obecności prezydenta Józefa Nowickiego umowę podpisali Marek Antoniak, reprezentujący firmę TRAKCJA PRKiL (wykonawca wyłoniony po przeprowadzeniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego) oraz Grzegorz Pająk, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Koninie.

Zgodnie z umową – do 30 września 2018 roku – w Koninie wybudowane zostaną drogi rowerowe z betonowej kostki brukowej, wraz z oznakowaniem poziomym i pionowym, zlokalizowane na odcinkach: ul. Kard. S. Wyszyńskiego od ronda Solidarności do ronda Doktora Piotra Janaszka - dł. 1,387 km, ul. Przyjaźni, od ul. Wyszyńskiego do 11 Listopada - dł. 0,281 km, ul. Kleczewska (strona wschodnia) – dł. 0,140 km, ul. Poznańska od ronda Miast Partnerskich do ul. Przemysłowej KM Policji (strona północna) – 1,013 km, ul. Spółdzielców od ul. Poznańskiej do ul. Kolbego (strona północna) oraz (strona południowa) – 1,913 km, ul. Zagórowska od ul. Przydziałki do ul. Pułaskiego – 0,406 km.

Łącznie, w pierwszym etapie zadania wybudowanych ma zostać 5,140 km ścieżek rowerowych. Dodajmy, że umowa obejmuje również wykonanie punktów przesiadkowych tj. nawierzchni, zatok autobusowych oraz przyłączy elektroenergetycznych dla 8 punktów, utwardzenie terenu pod wypożyczalnie rowerów oraz przebudowę sygnalizacji świetlnych niezbędnych do połączenia ścieżek rowerowych na skrzyżowaniach. Wartość całego zadania to 7 mln 360 tys. zł.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:Kartka przedszkolaka
REKLAMA

SPORT

20 XI 2018, 16:22:00

BARTOSZ KORDYLEWSKI ZE ZŁOTĄ RĘKAWICĄ

6. Bieg Służb Mundurowych za nami