Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Piątek 22 Lutego 2019 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

6 VI 2018, 13:23:00

Nadal podczas jazdy obowiązuje posiadanie dowodu rejestracyjnego i policy OC

Uwaga kierowcy! Za poruszanie się pojazdem po drodze bez dowodu rejestracyjnego i polisy OC nadal grozi mandat.


W poniedziałek 4 czerwca weszła w życie znowelizowana ustawa Prawo o ruchu drogowym. Nowe przepisy wprowadzają liczne ułatwienia dla kierowców, m.in. znoszą karę grzywny nakładaną w drodze mandatu za brak dowodu rejestracyjnego pojazdu i potwierdzenia ubezpieczenia OC.

- Niestety, na to udogodnienie będziemy musieli jeszcze poczekać - informuje Marcin Wietrzykowski z Wydziału Komunikacji konińskiego starostwa - wbrew komunikatom pojawiającym się w niektórych mediach, z dniem - 4 czerwca - nie ustaje obowiązek wożenia ze sobą dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia zawarcia polisy OC. Jest to tylko dzień wejścia w życie ustawy, która umożliwia takie rozwiązanie techniczne od chwili uruchomienia Centralnej Ewidencji Kierowców w wersji 2.0.

Aby poruszane się pojazdem po drodze bez dowodu rejestracyjnego i polisy OC było możliwe, działać musi Centralna Ewidencja Kierowców w wersji 2.0 oraz połączenia pomiędzy nią i służbami, które mają prawo kontrolować kierowców, np. Policją czy Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego. Nowe przepisy zaczną, więc obowiązywać po wdrożeniu odpowiednich rozwiązań technicznych. O uruchomieniu funkcjonalności systemu poinformuje nas minister właściwy do spraw informatyzacji. Do tego czasu, kierowcy, którzy nie będą mieli przy sobie dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia zawarcia polisy OC, narażają się podczas kontroli drogowej na otrzymanie mandatu. Brak jednego z tych dokumentów karany jest grzywną w wysokości 50 zł, co oznacza, że policjant może wystawić mandat karny na kwotę 100 zł.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:REKLAMA

SPORT

18 II 2019, 09:39:00

Zapraszamy na kolejny mecz ligowy Wilków Wilczyn

9. Bieg Policz się z Cukrzycą odbędzie się podczas 27. Finału WOŚP 13 stycznia w Koninie.

KULTURA

5 II 2019, 14:45:00
Wernisaż Mariana Stępaka Corporis

Koncert "Renaissance" Anna Gadt, Zbigniew Chojnacki, Krzysztof Gradziuk

BAS JAM 2019

Otwarcie wystawy Doroty Tołłoczko-Femerling