Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Czwartek 15 Listopada 2018 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

27 VII 2018, 16:25:00

OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI 2018

OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI 2018

99. rocznica powstania Policji Państwowej była okazją to kolejnych obchodów Święta Policji. Dla policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Koninie odbyły się one dzisiaj. Jak w całym kraju honorowym patronatem objął je Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji pan Joachim Brudziński.


Jak co roku pierwszym akcentem było złożenie kwiatów pod pomnikiem pomordowanych policjantów, który znajduje się przy kościele pw. św. M. M. Kolbe. Następnie o 10:00 kapelan konińskich policjantów ksiądz prałat Sławomir Kasprzak odprawił mszę świętą w kościele pw. św. Wojciecha. Tuż po nabożeństwie poświęcił też nowy nieoznakowany radiowóz BMW, który wyposażony w wideo rejestrator pomagał będzie konińskim stróżom prawa w ścigania piratów drogowych.

Kilka minut po 11:00 w auli PWSZ w Koninie na ul. Popiełuszki rozpoczęła się uroczysta zbiórka. Przybyli na nią parlamentarzyści, samorządowcy, szefowie zaprzyjaźnionych służb mundurowych, byli komendanci komendy w Koninie, przedstawiciele prokuratury i inni zaproszeni goście. Rozpoczynając ją, jej dowódca podkom. Mirosław Kujawa złożył meldunek o gotowości Komendantowi Miejskiemu Policji w Koninie mł. insp. Pawłowi Kiliańczykowi, a następnie wprowadzony został sztandar Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

Podczas uroczystości wielu konińskich policjantów odebrało wyróżnienia, nagrody i awanse na wyższe stopnie policyjne. Jednak policjanci z naszej komendy wyróżnieni już zostali podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji, które odbyły się we wtorek 17 lipca w Poznaniu.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:Kartka przedszkolaka
REKLAMA

SPORT

22 X 2018, 17:14:00

BARTOSZ KORDYLEWSKI ZE ZŁOTĄ RĘKAWICĄ

6. Bieg Służb Mundurowych za nami

Regaty o puchar komandora KŻ KWB Konin 2018 z długoletnią tradycją

KULTURA

8 XI 2018, 12:01:00
Zostań wolontariuszem 27. Finału WOŚP

Środa z kinem niezależnym

TEATR POLSKA spektakl „Album Karla Höckera”

The Dumplings - koncert

"Buntownicy i marzyciele" - różne oblicza fotografii

Zaproszenie na wernisaż "4 sztuki"