Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Piątek 22 Lutego 2019 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

4 VIII 2018, 18:18:00

NIEBEZPIECZNE UPAŁY

Policjanci szczególnie apelują do dorosłych osób. Nawet kiedy wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie dosłownie chwilę, nie zostawiajmy swoich podopiecznych samych. Taką samą troską musimy otoczyć nasze zwierzęta. Pozostawienie psa w wysokiej temperaturze w aucie to nic innego jak znęcanie się nad nim, za które zgodnie z ustawą o ochronie praw zwierząt grozi nawet do 2 lat więzienia.


Połączenie wysokich temperatur z brakiem rozsądku i wyobraźnią stanowią duże niebezpieczeństwo. Dlatego apelujemy i zwracamy się z prośbą do wszystkich naszych mieszkańców, by kategorycznie i pod żadnym pozorem nie zostawiali w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci oraz zwierząt. Przy upałach jakie obecnie panują we wnętrzu pojazdu robi się swego rodzaju szklarnia,a temperatura staje się dużo wyższa od tej na zewnątrz. Doprowadzenie do takiej sytuacji może grozić mandatem karnym w wysokości 500 złotych, jednak jest to najmniejsza konsekwencja. Niestety ale brak rozwagi może doprowadzić do dużo poważniejszych skutków.

Dlatego nie bądźmy obojętni. Gdy zauważymy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej jego życiu lub zdrowiu należy natychmiast poinformować o wszystkim policję dzwoniąc pod numer tel. alarmowego 997 lub 112. Policjanci zwracają szczególną uwagę na takie sytuacje. Pamiętajmy też o tym, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że dłuższe pozostawanie psa w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków umożliwiających wydostanie go z pojazdu – włącznie z wybiciem szyby.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:REKLAMA

SPORT

18 II 2019, 09:39:00

Zapraszamy na kolejny mecz ligowy Wilków Wilczyn

9. Bieg Policz się z Cukrzycą odbędzie się podczas 27. Finału WOŚP 13 stycznia w Koninie.

KULTURA

5 II 2019, 14:45:00
Wernisaż Mariana Stępaka Corporis

Koncert "Renaissance" Anna Gadt, Zbigniew Chojnacki, Krzysztof Gradziuk

BAS JAM 2019

Otwarcie wystawy Doroty Tołłoczko-Femerling