Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Wtorek 18 Września 2018 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

5 VIII 2018, 16:49:00

Miasteczko Ruchu Drogowego powstaje w Rychwale.


Rozpoczęliśmy budowę Miasteczka Ruchu Drogowego przy SP im. A. Fiedlera , która współfinansowana jest ze środków Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie, przeznaczonych na realizację przedsięwzięć z zakresu podnoszenia bezpieczeństwa na drogach. Na wniosek samorządu gminy Rychwał, Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Poznaniu wyraziła zgodę, aby koniński ośrodek egzaminacyjny ujął realizację ww. inwestycji w swoim planie wydatków na brd. - powiedział Stefan Dziamara, burmistrz Rychwała.

Wybudowane Miasteczko Ruchu Drogowego będzie nieodpłatnie udostępniane również szkołom, instytucjom oraz mieszkańcom spoza terenu gminy Rychwał.
Do tej pory WORD w Koninie wybudował Miasteczko Ruchu Drogowego w Koninie (mieszczące się koło siedziby WORD) oraz współfinansował budowę na terenie gminy Skulsk (mieszczące się przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Skulsku) - mówi Piotr Korytkowski, dyr. WORD .

Dzięki zrealizowaniu inwestycji w Rychwale będą funkcjonowały Miasteczka Ruchu Drogowego w południowej, środkowej i północnej części powiatu konińskiego, co w znaczący sposób ułatwi mieszkańcom oraz nauczycielom dotarcie do obiektów, na których w bezpieczny sposób będą mogli rowerzyści poćwiczyć, zaś nauczyciele uczyć dzieci praktycznej jazdy na rowerze - dodaje burmistrz Dziamara.

Termin zakończenia realizacji inwestycji przewidziany jest na drugą połowę września.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:Kartka przedszkolaka
REKLAMA

SPORT

30 VIII 2018, 16:32:00
BARTOSZ KORDYLEWSKI ZE ZŁOTĄ RĘKAWICĄ

6. Bieg Służb Mundurowych za nami

Regaty o puchar komandora KŻ KWB Konin 2018 z długoletnią tradycją

Stalowi Cykliści jadą do Częstochowy

KULTURA

3 IX 2018, 13:37:00
Noc Kultury 2018 - koncerty, wystawy, warsztaty dla dzieci i dorosłych

XI Jarmark św. Bartłomieja

Dobre Filmy na Bulwarze Nadwarciańskim

Wakacje w KDK

Ludowa wizja świata w „Etnoilustracjach” – wystawa grafik makatek