Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Czwartek 15 Listopada 2018 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

11 IX 2018, 12:50:00

Wychowankowie rodzin zastępczych na pikniku zawodowym w Poznaniu

Wychowankowie rodzin zastępczych na pikniku zawodowym w Poznaniu

W sobotę odbył się 3. Wielkopolski Piknik Zawodowy w Poznaniu. Po raz pierwszy wzięli w nim udział wychowankowie rodzin zastępczych z powiatu konińskiego.


8 września w hali widowiskowo-sportowej „Arena" w Poznaniu obecni i byli wychowankowie rodzin zastępczych z województwa wielkopolskiego poznawali specyfikę poszczególnych zawodów oraz ofertę szkól i uczelni, która utoruje im drogę do podjęcia wymarzonej pracy. Stało się tak za sprawą Wielkopolskiego Pikniku Zawodowego organizowanego po raz trzeci przez Fundację Pomocy „Pierwsza Praca" z Warszawy i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu.

Od początku inicjatywa służy pomocy młodym ludziom w dokonaniu wyboru drogi zawodowej, a także podjęciu pierwszej pracy. Piknik stwarza okazję do spotkań i rozmów z lokalnymi przedsiębiorcami oraz przedstawicielami różnych zawodów i placówek edukacyjnych. Każdy z uczestników może również wziąć udział w badaniach sprawdzających swoje preferencje zawodowe.

- Rodziny z powiatu konińskiego uczestniczyły w pikniku zawodowym w Poznaniu po raz pierwszy - poinformowała Dorota Kaźmierczak, kierownik zespołu ds. pieczy zastępczej w PCPR w Koninie - Nasi podopieczni skorzystali m.in. z warsztatów kulinarnych, florystycznych i rzemiosł artystycznych, a najmłodsi spędzili czas na zabawach i grach oraz rozgrywkach sportowych. Wszyscy otrzymali też wspaniałe podarunki: zabawki, gry i materiały szkolne, a na koniec wysłuchali koncertu Julii Bogdańskiej. Edukacja zawodowa połączona z dobrą zabawą i wieloma atrakcjami sprawiła, że nasi podopieczni wrócili do domu w bardzo dobrych nastrojach. To był dla nas bardzo udany dzień, a nawiązane znajomości na pewno zaowocują w przyszłości – dodała Dorota Kaźmierczak.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:Kartka przedszkolaka
REKLAMA

SPORT

22 X 2018, 17:14:00

BARTOSZ KORDYLEWSKI ZE ZŁOTĄ RĘKAWICĄ

6. Bieg Służb Mundurowych za nami

Regaty o puchar komandora KŻ KWB Konin 2018 z długoletnią tradycją

KULTURA

8 XI 2018, 12:01:00
Zostań wolontariuszem 27. Finału WOŚP

Środa z kinem niezależnym

TEATR POLSKA spektakl „Album Karla Höckera”

The Dumplings - koncert

"Buntownicy i marzyciele" - różne oblicza fotografii

Zaproszenie na wernisaż "4 sztuki"