Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Wtorek 18 Września 2018 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

12 IX 2018, 12:26:00

Związek Powiatów Polskich uczcił 20. rocznicę funkcjonowania samorządu powiatowego

Związek Powiatów Polskich uczcił 20. rocznicę funkcjonowania samorządu powiatowego

Wczoraj (11 września) na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się Jubileuszowe Zgromadzenie Związku Powiatów Polskich. Uroczysty charakter spotkania związany był z uczczeniem przypadających w tym roku: 20-leciem funkcjonowania samorządu powiatowego oraz 100. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.


Podczas uroczystości zaprezentowano „Raport XX-lecia powiatów w Polsce", odbyła się także sesja plenarna pt. „Refleksje 2018+ z dwóch perspektyw", a także Gala Jubileuszowa, podczas której wręczone zostały Honorowe Statuetki Związku Powiatów Polskich wraz z nadanymi tytułami „Starosta 20-lecia" oraz „Prezydent 20-lecia".

W zgromadzeniu wzięli udział delegaci reprezentujący powiaty i miasta na prawach powiatu z całej Polski oraz goście związani z samorządem powiatowym. Zaproszenie na uroczystości przyjął również starosta koniński Stanisław Bielik, który „za szczególny wkład w rozwój lokalny, a także działalność na płaszczyźnie ogólnopolskiej" uhonorowany został przez Zarząd Związku Powiatów Polskich statuetką oraz tytułem „Samorządowiec 20-lecia".

Zgromadzenie Jubileuszowe ZPP odbyło się na zamku Królewskim w Warszawie, w którym to 20 lat temu miało miejsce uroczyste wręczenie aktów erekcyjnych przedstawicielom wszystkich powiatów.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:Kartka przedszkolaka
REKLAMA

SPORT

30 VIII 2018, 16:32:00
BARTOSZ KORDYLEWSKI ZE ZŁOTĄ RĘKAWICĄ

6. Bieg Służb Mundurowych za nami

Regaty o puchar komandora KŻ KWB Konin 2018 z długoletnią tradycją

Stalowi Cykliści jadą do Częstochowy

KULTURA

3 IX 2018, 13:37:00
Noc Kultury 2018 - koncerty, wystawy, warsztaty dla dzieci i dorosłych

XI Jarmark św. Bartłomieja

Dobre Filmy na Bulwarze Nadwarciańskim

Wakacje w KDK

Ludowa wizja świata w „Etnoilustracjach” – wystawa grafik makatek