Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Czwartek 24 Stycznia 2019 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

12 IX 2018, 12:26:00

Związek Powiatów Polskich uczcił 20. rocznicę funkcjonowania samorządu powiatowego

Związek Powiatów Polskich uczcił 20. rocznicę funkcjonowania samorządu powiatowego

Wczoraj (11 września) na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się Jubileuszowe Zgromadzenie Związku Powiatów Polskich. Uroczysty charakter spotkania związany był z uczczeniem przypadających w tym roku: 20-leciem funkcjonowania samorządu powiatowego oraz 100. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.


Podczas uroczystości zaprezentowano „Raport XX-lecia powiatów w Polsce", odbyła się także sesja plenarna pt. „Refleksje 2018+ z dwóch perspektyw", a także Gala Jubileuszowa, podczas której wręczone zostały Honorowe Statuetki Związku Powiatów Polskich wraz z nadanymi tytułami „Starosta 20-lecia" oraz „Prezydent 20-lecia".

W zgromadzeniu wzięli udział delegaci reprezentujący powiaty i miasta na prawach powiatu z całej Polski oraz goście związani z samorządem powiatowym. Zaproszenie na uroczystości przyjął również starosta koniński Stanisław Bielik, który „za szczególny wkład w rozwój lokalny, a także działalność na płaszczyźnie ogólnopolskiej" uhonorowany został przez Zarząd Związku Powiatów Polskich statuetką oraz tytułem „Samorządowiec 20-lecia".

Zgromadzenie Jubileuszowe ZPP odbyło się na zamku Królewskim w Warszawie, w którym to 20 lat temu miało miejsce uroczyste wręczenie aktów erekcyjnych przedstawicielom wszystkich powiatów.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:REKLAMA

KULTURA

18 I 2019, 12:00:00
Koncert "Renaissance" Anna Gadt, Zbigniew Chojnacki, Krzysztof Gradziuk

BAS JAM 2019

Otwarcie wystawy Doroty Tołłoczko-Femerling