Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Czwartek 15 Listopada 2018 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

12 IX 2018, 12:30:00

POLICJANCI Z DROGÓWKI MIELI WAKACJE BEZ WYTCHNIENIA

POLICJANCI Z DROGÓWKI MIELI WAKACJE BEZ WYTCHNIENIA

Biała czapka, biały pas, a w dłoni często miernik prędkości albo alkotest – tak najczęściej kojarzymy policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Ci z Komendy Miejskiej Policji w Koninie wakacje mieli wyjątkowo pracowite.


Są jednymi z najbardziej potrzebnych funkcjonariuszy w policji. Trudno sobie wyobrazić choćby jeden dzień bez ich obecności na drodze. Dlaczego? Chociażby dlatego, że dzięki ich wysiłkom po drogach jeździ się bezpieczniej – między innymi dzięki eliminowaniu przez nich kierowców stwarzających największe zagrożenia w ruchu drogowym.

Kiedy większość społeczeństwa w piątek po południu przygotowuje się do wypoczynku, oni są zapoznawani z zadaniami do nowych działań, do nowej akcji – bo początek wakacji, bo długi weekend, bo zakończenie wakacji, bo rozpoczęcie roku szkolnego itd., itd.

W minione wakacje niemal nie było dnia, żeby jakiś pirat drogowy nie stracił prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi straciło także 75 kierowców, którzy jechali „na podwójnym gazie”. W sumie z naszych dróg na krótszy lub dłuższy czas policjanci wyeliminowali blisko 140 kierowców, którzy nieśli ze sobą potencjalne duże zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Podziękowania za ten stan rzeczy należą się nie tylko funkcjonariuszom, ale i ich rodzinom. To kosztem wspólnie spędzanych weekendów liczba policjantów na drodze jest tak duża, a dzięki temu wszyscy podróżujący zgodnie z przepisami łatwiej i bezpieczniej dotrą do celu - mówi Marcin Jankowski z KNP w Koninie.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:Kartka przedszkolaka
REKLAMA

SPORT

22 X 2018, 17:14:00

BARTOSZ KORDYLEWSKI ZE ZŁOTĄ RĘKAWICĄ

6. Bieg Służb Mundurowych za nami

Regaty o puchar komandora KŻ KWB Konin 2018 z długoletnią tradycją

KULTURA

8 XI 2018, 12:01:00
Zostań wolontariuszem 27. Finału WOŚP

Środa z kinem niezależnym

TEATR POLSKA spektakl „Album Karla Höckera”

The Dumplings - koncert

"Buntownicy i marzyciele" - różne oblicza fotografii

Zaproszenie na wernisaż "4 sztuki"