Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Piątek 22 Lutego 2019 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

26 IX 2018, 22:04:00

Dzieciaki w Centrum - nowy start!

Dobre, europejskie kino, warsztaty filmowo-artystyczne i wspaniała zabawa – 21 października startuje nowy sezon ,,Dzieciaków w Centrum”. Projekt realizuje Koniński Dom Kultury, Kino Centrum i europejska sieć kin Europa Cinemas.


Rozpoczął się nowy sezon kulturalny a wraz z nim wystartował ulubiony przez wiele konińskich rodzin projekt ,,Dzieciaki w Centrum”. Raz w miesiącu proponujemy: dobre, europejskie kino, edukację filmową, zajęcia artystyczne i świetną zabawę w Konińskim Domu Kultury.
Pierwsze spotkanie w nowym sezonie zaplanowaliśmy na niedzielę, 21 października. Najpierw rodzice wraz z dziećmi obejrzą film familijny, potem najmłodsi wezmą udział w warsztatach filmowo-artystycznych prowadzonych przez instruktorów i pedagogów z Konińskiego Domu Kultury. W tym czasie rodzice wrócą do kina, by obejrzeć przygotowany dla nich film.
Tradycyjnie królować będzie kino europejskie. Przypomnijmy, że projekt ,,Dzieciaki w Centrum” KDK i Kino Centrum realizują wspólnie z Europa Cinemas. To elitarna sieć europejskich kin, do której od 2013 roku należy Kino Centrum. Naszą misją jest przybliżenie młodszej i starszej publiczności osiągnięć kina europejskiego. Projekt ,,Dzieciaki w Centrum” zakłada edukację filmową przeznaczoną dla dzieci w wieku 6-10 lat.
W niedzielę, 21 października zapraszamy dzieci i rodziców na film ,,Mała czarownica”. Film ma polską premierę dopiero 26 października, to znaczy, że widzowie Kina Centrum zobaczą go jako jedni z pierwszych w kraju.
Familijna komedia ,,Mała czarownica” (produkcja Niemcy i Szwajcaria) to opowieść o Czarownicy, która ma ,,zaledwie” 127 lat i wciąż jest zbyt młoda, by wziąć udział w corocznym Sabacie na Łysej Górze. Jednak nie przejmuje się tym i zakrada się na Łysą Górę, aby podejrzeć inne czarownice. Niestety zostaje odkryta i za karę musi w ciągu roku nauczyć się wszystkich zaklęć z Wielkiej Księgi Czarów. Mała Czarownica nie jest zbyt chętna do nauki. Woli czarami pomagać dzieciom i chce się dowiedzieć co sprawia, że czarownica może być dobra. A taka wiedza może wstrząsnąć całym światem czarownic i zmienić go tak, że nic już nie będzie takie samo jak dawniej.
Po filmie dzieci wybiorą się na warsztaty filmowo-artystyczne prowadzone przez instruktorów i pedagogów z Konińskiego Domu Kultury. Rozmowy o filmach, ich powstawaniu oraz wartościach, jakie często ze sobą niosą, będą przeplatane zajęciami teatralnymi, plastycznymi i tanecznymi.
W czasie gdy dzieci będą na warsztatach, rodzice wrócą do sali kinowej i obejrzą francuski dramat ,,Jesień we Francji”. To historia nauczyciela, który pracuje w szkole średniej w Republice Środkowoafrykańskiej. Jego kraj jest rozdarty wojną, dlatego Abbas Mahadjir wraz z dwójką dzieci, opuszcza Afrykę w poszukiwaniu spokoju i bezpieczeństwa. Rodzina przenosi się do Francji. Tam mężczyzna poznaje pewną Francuzkę, która zakochuje się w nim i oferuje Abbasowi oraz jego dzieciom dach nad głową. Chociaż wszystko zaczyna się układać, para będzie musiała stawić czoła wielu przeciwnościom losu.
Na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat po wcześniejszym zgłoszeniu w Impresariacie KDK, także telefonicznie (tel. 63 211 31 33 wew. 29). Liczba miejsc jest ograniczona (30 dzieci). Warsztaty są płatne (10 zł). Zapisy rozpoczną się 15 października.
Dzieciaki w Centrum
21 października, niedziela
Godz. 14.00 – film familijny ,,Mała czarownica” (czas trwania 1 godz. 43 min)
Godz. 15.45 - warsztaty filmowo-artystyczne dla dzieci
Godz. 15.45 – film dla rodziców ,,Jesień we Francji” (czas trwania 1 godz. 40 min)
Bilety na film: niezależnie ile masz lat płacisz 10 zł

Terminy ,,Dzieciaków w Centrum” w sezonie kulturalnym 2018/2019:
21 października, godz. 14.00
25 listopada, godz. 14.00
16 grudnia, godz. 14.00
13 stycznia, godz. 14.00
24 lutego, godz. 14.00
24 marca, godz. 14.00
14 kwietnia, godz. 14.00KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:REKLAMA

SPORT

18 II 2019, 09:39:00

Zapraszamy na kolejny mecz ligowy Wilków Wilczyn

9. Bieg Policz się z Cukrzycą odbędzie się podczas 27. Finału WOŚP 13 stycznia w Koninie.

KULTURA

5 II 2019, 14:45:00
Wernisaż Mariana Stępaka Corporis

Koncert "Renaissance" Anna Gadt, Zbigniew Chojnacki, Krzysztof Gradziuk

BAS JAM 2019

Otwarcie wystawy Doroty Tołłoczko-Femerling