Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Czwartek 21 Marca 2019 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

7 I 2019, 22:29:00

W latach 2015-2018 Miasto Turek zainwestowało ok. 4,26 mln zł na osiedle Leśna. W Urzędzie Miejskim w Turku, 4 stycznia 2019 r. odbyło się spotkanie z mieszkańcami ul. Chełmońskiego i Leśnej, którzy domagają się budowy dróg.Mieszkańcy ul. Leśnej chcieli, aby Miasto jak najszybciej poprawiło stan techniczny ul. Chełmońskiego i przystąpiło do budowy ulic na tym osiedlu. Przybyłych wzburzył fakt, że na rok 2019 w budżecie Miasta, na zadanie pod nazwą „Budowa dróg gminnych na Os. Leśna”, zabezpieczone zostało 15.000 zł. To suma, za którą ma być wykonana dokumentacja techniczna przebudowy kolizji kanałów teletechnicznych, co jest związane z przyszłą budową ulic na tym osiedlu.

Burmistrz Romuald Antosik zauważył, że żadne inne osiedle w Turku, w minionej kadencji nie było tak doinwestowane, jak osiedle Leśna. Mowa o sumie 4.263.571 zł, na którą składają się: wykonana infrastruktura podziemna oraz wykupy od mieszkańców gruntów pod budowę dróg, za ok. 1.400.000 zł. Burmistrz zapewniał, że chce sfinalizować inwestycję na Leśnej i Chełmońskiego, ale na to trzeba mieć środki, których teraz nie ma.

Mieszkańcy chcieli, aby Miasto zapewniło im bieżące utrzymanie przejezdności ulic, oraz przestawiło plan wykonania poszczególnych etapów przyszłej inwestycji. Proponowali zaciągnięcie przez Miasto kredytu, a nawet zabranie 600 tys. zł z budowy drogi wewnętrznej wzdłuż bloków nr 14, 16, 18, 20 i 22 przy ul. Kączkowskiego i zrobienia za to kolejnego etapu deszczówki w ul. Chełmońskiego, na co Burmistrz nie wyraził zgody.

Ustalono, że tak jak w poprzednich latach, wiceburmistrz Joanna Misiak-Kędziora będzie na bieżąco reagować na potrzeby w zakresie równania drogi. Ponadto wiosną odbędzie się kolejne spotkanie dotyczące możliwości finansowania inwestycji na osiedlu Leśna.


KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:REKLAMA

SPORT

27 II 2019, 08:22:00
MORS – Mroźna Odlotowa Rekreacja Sportowa

Zapraszamy na kolejny mecz ligowy Wilków Wilczyn

9. Bieg Policz się z Cukrzycą odbędzie się podczas 27. Finału WOŚP 13 stycznia w Koninie.

KULTURA

13 III 2019, 21:25:00

DEKADA PRZEGLĄDU Taniec ich „kręci”

Wernisaż Mariana Stępaka "Corporis"

Koncert "Renaissance" Anna Gadt, Zbigniew Chojnacki, Krzysztof Gradziuk

BAS JAM 2019