Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Piątek 22 Lutego 2019 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

6 II 2019, 09:22:00

Zdążyć przed rakiem

Zdążyć przed rakiem

Prelekcje, porady specjalistów, bezpłatne badania, a także rozmowy z tymi, którym udało się pokonać straszną chorobę wypełniły sobotnią (2 lutego) inaugurację Światowego Dnia Walki z Rakiem, która odbyła się w CH FERIO.Centrum oraz Fundacja Onkologiczna „Drugie życie” zorganizowały możliwość spotykania się ze specjalistami z różnych dziedzin, którzy na co dzień zajmują się profilaktyką antyrakową, pomocą osobom, które pomyślnie przeszły różne zabiegi onkologiczne.

Tego dnia w Ferio można było spotkać się z onkologiem, hematologiem, pulmonologiem i psychoonkologiem, którzy udzielali informacji na temat szkodliwości palenia i walki z nałogiem, profilaktyki chorób nowotworowych, w tym chorób nowotworowych krwi, idei dawstwa szpiku, a także informować o dostępnych programach profilaktycznych. Można też było zmierzyć poziom cukru, ciśnienie tętnicze krwi oraz poznać techniki masażu limfatycznego. Dietetyk udzielał porad w zakresie zdrowego żywienia. Była też możliwość bezpłatnej analizy składu masy ciała czy skonsultowania się z trenerem personalnym. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi (Smokerlyzer) pacjenci badali zawartość tlenku węgla w powietrzu wydychanym z płuc. Potencjalni dawcy szpiku mogli tego dnia zarejestrować się do bazy dawców.

W ramach mobilnych gabinetów lekarskich prowadzono badania USG piersi oraz badania demoskopowe znamion i pieprzyków.

Niezwykłą akcję profilaktyczną wsparli: Fundacja Onkologiczna „Drugie Życie”, Centrum Handlowe Ferio, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie, Zespół Szkół Medycznych w Koninie, Powiatowa Stacja Sanitarna-Epidemiologiczna w Koninie, Stowarzyszenie Magnolia, Fundacja DKMS. Patronat objęli Prezydent Konina oraz wójt gminy Stare Miasto.


KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:REKLAMA

SPORT

18 II 2019, 09:39:00

Zapraszamy na kolejny mecz ligowy Wilków Wilczyn

9. Bieg Policz się z Cukrzycą odbędzie się podczas 27. Finału WOŚP 13 stycznia w Koninie.

KULTURA

5 II 2019, 14:45:00
Wernisaż Mariana Stępaka Corporis

Koncert "Renaissance" Anna Gadt, Zbigniew Chojnacki, Krzysztof Gradziuk

BAS JAM 2019

Otwarcie wystawy Doroty Tołłoczko-Femerling