Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Czwartek 21 Marca 2019 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

13 III 2019, 21:15:00

Powiatowy Finał Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej im. Elżbiety Połczyńskiej.

Powiatowy Finał Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej im. Elżbiety Połczyńskiej.

Przed nami 15. powiatowy finał olimpiady wiedzy konsumenckiej. Jubileuszowa edycja konkursu odbędzie się 15 marca - w dniu obchodów Światowego Dnia Konsumenta.Propagowanie prawa konsumenckiego wśród młodzieży, zachęcanie ich do zdobywania praktycznych umiejętności w tej dziedzinie oraz zwiększanie świadomości w zakresie obrony praw przez rzeczników konsumentów, to główne cele olimpiady organizowanej od 15 lat przez konińskie starostwo. Konkurs jest także zwieńczeniem procesu edukacji konsumenckiej prowadzonej w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu konińskiego.

W tegorocznym powiatowym finale olimpiady weźmie udział 20 uczniów wyłonionych w eliminacjach przeprowadzonych przez zespoły szkół w Kleczewie, Sompolnie i Żychlinie.

Nad przebiegiem konkursu czuwać będzie komisja pod przewodnictwem Powiatowego Rzecznika Konsumentów. Jak poinformowała rzecznik Bernadeta Szmytka - do udziału w 15. edycji olimpiady zakwalifikowało się 3 uczniów z Zespołu Szkół Ponagimnazjalnych w Kleczewie, 7 - z Zespołu Szkół Ponagimnazjalnych w Sompolnie i 10 - z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie.

Konkurs rozpocznie się w najbliższy piątek o godzinie 10.00. Młodzież zmierzy się z pisemnym testem zawierającym 40 pytań sprawdzających znajomość podstawowych aktów prawa konsumenckiego, m.in.: sprzedaży konsumenckiej, pozasądowego rozstrzygania sporów konsumenckich, prawa ochrony konkurencji i konsumentów, a także przepisów prawa: bankowego, turystycznego, energetycznego, ubezpieczeniowego i telekomunikacyjnego. Na podstawie jego wyników, i ewentualnej dogrywki, Powiatowa Komisja Konkursowa wyłoni zwycięzcę olimpiady. Sześcioro zdobywców największej liczby punktów otrzyma dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Konińskiego. Laureaci trzech pierwszych miejsc reprezentować będą powiat koniński na szczeblu wojewódzkim konkursu, który odbędzie się 11 kwietnia w Poznaniu.

Ogłoszenie wyników 15. Powiatowego Finału Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej im. Elżbiety Połczyńskiej i wręczenie nagród jego laureatom odbędzie się o godzinie 12.00 w sali 252 konińskiego starostwa. Zapraszamy!


KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:REKLAMA

SPORT

27 II 2019, 08:22:00
MORS – Mroźna Odlotowa Rekreacja Sportowa

Zapraszamy na kolejny mecz ligowy Wilków Wilczyn

9. Bieg Policz się z Cukrzycą odbędzie się podczas 27. Finału WOŚP 13 stycznia w Koninie.

KULTURA

13 III 2019, 21:25:00

DEKADA PRZEGLĄDU Taniec ich „kręci”

Wernisaż Mariana Stępaka "Corporis"

Koncert "Renaissance" Anna Gadt, Zbigniew Chojnacki, Krzysztof Gradziuk

BAS JAM 2019