Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Czwartek 21 Marca 2019 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

13 III 2019, 21:22:00

Witajcie w bezpiecznej, kreatywnej i nowoczesnej Budzącej się szkole, czyli Drzwi Otwarte w SP9 – 7 marca 2019 r.

Witajcie w bezpiecznej, kreatywnej i nowoczesnej Budzącej się szkole, czyli Drzwi Otwarte w SP9 – 7 marca 2019 r.

Wiele zaangażowania i dobrych chęci wymagało od dyrekcji i nauczycieli Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 9 wyzwanie, dzięki realizacji którego mogli zaprosić przyszłych uczniów i ich rodziców do Budzącej się Szkoły. Tytuł ten placówka otrzymała 4 marca, dlatego szczególnie radośnie powitała tych, z którymi mogła podzielić się sukcesem i przekazać zaproszonym ideę szkoły.W SP9 uczeń jest odkrywcą, poszukiwaczem, który wpływa na to, w jaki sposób się uczy, by dzięki swojemu działaniu przeżyć sukces. Nauczyciel jest po to, by uczyć, a nie nauczać. Jego rola to wspieranie rozwoju dziecka.

Aby pokazać metody, którymi pracują uczniowie wraz z nauczycielami, goście zostali zaproszeni na zajęcia otwarte, które odbyły się w godzinach dopołudniowych. Po południu zorganizowane zostało spotkanie z dyrekcją szkoły oraz nauczycielami, którzy podejmą pracę w przyszłych klasach pierwszych. W ofercie szkoły pojawią się kolejne oddziały innowacyjne, w tym klasa pierwsza realizująca uczenie oparte na elementach planu daltońskiego oraz dodatkowo poszerzona o innowację językową.

To, że nauka może być przyjemna, sprawiać frajdę i być WOW, można było zobaczyć na specjalnie zorganizowanych w tym dniu zajęciach. Na warsztatach przedmiotowych można było wykonać model bryły, zobaczyć pod mikroskopem owada, sprawdzić, jak działa magnes, obejrzeć modele komórek, dopasować narządy wewnętrzne do modelu człowieka, przeprowadzić doświadczenie chemiczne czy też wykonać książkę na kolanach, czyli lapbooka. Sporym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia artystyczne, na których chętni mogli wykonać pracę metodą decupage, origami, wyciąć papierowego kurczaka lub stworzyć dzieło z kolorowych koralików lub masy solnej. Dla strategów i miłośników gier planszowych zorganizowane zostały warsztaty szachowe i pracownie gier językowych, matematycznych, przyrodniczych i ortograficznych. Najmłodszych zainteresowało programowanie robota Doc i Ozobota, który trafił do celu tylko wtedy, gdy został właściwie zaprogramowany. Sporo emocji budziły zajęcia sportowe, czyli mini turniej piłki siatkowej i unihokeja oraz aerobik. Tradycyjnie nie zabrakło kulinarnej uciechy. Tym razem dzieci przygotowywały słodkie przekąski z wafli i nutelli.

Czas spędzony w przyjaznej atmosferze minął szybko. „Dziewiątka” zaprasza  za rok…


KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:REKLAMA

SPORT

27 II 2019, 08:22:00
MORS – Mroźna Odlotowa Rekreacja Sportowa

Zapraszamy na kolejny mecz ligowy Wilków Wilczyn

9. Bieg Policz się z Cukrzycą odbędzie się podczas 27. Finału WOŚP 13 stycznia w Koninie.

KULTURA

13 III 2019, 21:25:00

DEKADA PRZEGLĄDU Taniec ich „kręci”

Wernisaż Mariana Stępaka "Corporis"

Koncert "Renaissance" Anna Gadt, Zbigniew Chojnacki, Krzysztof Gradziuk

BAS JAM 2019