Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Czwartek 21 Marca 2019 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

14 III 2019, 21:06:00

Zaproszenie na Forum Rolnicze Powiatu Konińskiego

O aktualnej sytuacji i przyszłości polskiego rolnictwa rozmawiać będą uczestnicy Forum Rolniczego, które odbędzie się 20 marca w strażnicy OSP w Sławsku.Spotkanie adresowane jest do rolników z powiatu konińskiego, a jego celem jest wywołanie merytorycznej dyskusji na najbardziej aktualne tematy rolnicze.

Na pytania uczestników Forum odpowiadać będą parlamentarzyści i samorządowcy, przedstawiciele organizacji społeczno-zawodowych i związkowych, przedstawiciele agend i instytucji pracujących na rzecz rolnictwa oraz działacze samorządu rolniczego.

Spotkanie będzie okazją do przekazania jego uczestnikom wiedzy na temat Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, a także omówienia sytuacji na rynku trzody chlewnej z uwzględnieniem problematyki związanej z zagrożeniem wirusem ASF i obowiązkiem prowadzenia w gospodarstwach zasad bioasekuracji. Przedstawione zostaną również zmiany w ustawie Prawo wodne oraz program działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz wynikające z nowej ustawy możliwości pozyskania wsparcia na działalność Kół Gospodyń Wiejskich. Wywołany zostanie także temat wyborów do izb rolniczych, które odbędą się w 2019 roku.

Rolnicy będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji. Radą i pomocą służyć będą przedstawiciele instytucji i organizacji rolniczych, m.in. Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Inicjatorem i organizatorem Forum jest konińskie biuro powiatowe Wielkopolskiej Izby Rolniczej. W realizacji przedsięwzięcia wspiera je Starostwo Powiatowe w Koninie. Patronat nad wydarzeniem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.W imieniu organizatorów zapraszam Państwa do wzięcia udziału w Forum Rolniczym Powiatu Konińskiego, które odbędzie się 20 marca o godz. 10.00 w OSP Sławsk w gminie Rzgów.


KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:REKLAMA

SPORT

27 II 2019, 08:22:00
MORS – Mroźna Odlotowa Rekreacja Sportowa

Zapraszamy na kolejny mecz ligowy Wilków Wilczyn

9. Bieg Policz się z Cukrzycą odbędzie się podczas 27. Finału WOŚP 13 stycznia w Koninie.

KULTURA

13 III 2019, 21:25:00

DEKADA PRZEGLĄDU Taniec ich „kręci”

Wernisaż Mariana Stępaka "Corporis"

Koncert "Renaissance" Anna Gadt, Zbigniew Chojnacki, Krzysztof Gradziuk

BAS JAM 2019