Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Sobota 3 Grudnia 2016 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame
euco
gornik konin
...
3 XII 2016, 11:37:00

Dzień itegracji

Dzień itegracji

Pod hasłem „…bo nasza Dziewiątka to jedna drużyna” odbył sie dzień integracji w SP nr 9 w Koninie. czytaj więcej »

3 XII 2016, 10:12:00

Festiwal piosenki osób niepełnosprawnych

Festiwal piosenki osób niepełnosprawnych

Grand Prix oraz Nagrodę Publiczności Festiwalu Piosenki Osób Niepełnosprawnych o Solnego Kosa w Kłodawie wyśpiewał Michał Kostrzewa piosenką "Naprawdę nie dzieje się nic”. Zmagania uczestników podczas jubileuszowego, dziesiątego przeglądu, odbyły się 25 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłodawie. czytaj więcej »

2 XII 2016, 20:10:00

Uratowali mężczyznę przed wychłodzeniem

Uratowali mężczyznę przed wychłodzeniem

Kłodawscy policjanci uratowali przed wychłodzeniem mężczyznę, który będąc pod działaniem alkoholu zasnął w przydrożnym rowie. W niesieniu pomocy potrzebującej osobie nie przeszkodził nawet agresywny pies, który uniemożliwiał mundurowym dostęp do leżącego mężczyzny. czytaj więcej »

2 XII 2016, 20:00:00

Stroiki Bożonarodzeniowe w DK Golina

Stroiki Bożonarodzeniowe w DK Golina

Własnoręczne wykonanie świątecznego wieńca na drzwi swojego domu– takie zadanie mieli uczestnicy warsztatów zorganizowanych w czwartek, 1 grudnia 2016 r. w Domu Kultury w Golinie. Dzieci wspólnie z dorosłymi, słuchając wskazówek instruktora Edyty Jachnik, tworzyli własne, indywidualne kompozycje.
czytaj więcej »

2 XII 2016, 19:57:00

Zimowy telefon

Urząd Miejski w Turku ponownie uruchamia zimowy telefon interwencyjny. Mieszkańcy dzwoniąc bądź pisząc mogą zgłaszać miejsca w naszym mieście, gdzie są niebezpieczne, śliskie ulice i chodniki.

czytaj więcej »

2 XII 2016, 19:54:00

Kolejne odblaski dla dzieci

Kolejne odblaski dla dzieci

Policjanci w Koninie wspólnie z dziennikarzem radia RMF Maxxx Konin rozdawali dzisiaj uczniom Szkoły Podstawowej w Patrzykowie odblaski. Wybór szkoły nie był przypadkowy – dzieci łatwej drogi do niej nie mają.

czytaj więcej »

2 XII 2016, 19:51:00

II LO – Festiwal nauki

II LO – Festiwal nauki

Już po raz czternasty uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Koninie mieli okazję uczestniczyć w - zorganizowanym w murach szkoły - Festiwalu Nauki. Młodzież wzięła udział w wykładach o różnorodnej tematyce, m.in. z zakresu przedsiębiorczości, geografii, zdrowia i powracającego problemu dopalaczy, historii, fizyki, matematyki oraz wielu innych. czytaj więcej »

2 XII 2016, 19:46:00

Konińska Liga Muzyczna – kolejność występów

Konińska Liga Muzyczna – kolejność występów

W piątek, 2 grudnia w Konińskim Domu Kultury odbyło się losowanie kolejności występów zespołów podczas tegorocznej VI Konińskiej Ligi Muzycznej. Losowała dyrektor KDK, Elżbieta Miętkiewska w obecności zastępcy Roberta Glapy (koordynatora Rocka z Mikołajem) i Mirosława Grzanki z działu artystycznego KDK. czytaj więcej »

2 XII 2016, 09:05:00

Policjanci kontrolowali trzeźwość

Policjanci kontrolowali trzeźwość

Policjanci z Konina prowadzili wczoraj działania polegające na kontroli trzeźwości kierowców. Kontrole były o tyle nietypowe, że kierowcy otrzymywali jednorazowe alkotesty. Mogły przydać się dzisiaj rano – po „Andrzejkach”. czytaj więcej »

1 XII 2016, 14:54:00

Teatralni z PODAJ DALEJ ciągle w akcji

Teatralni z PODAJ DALEJ ciągle w akcji

Teatr łączy w sobie wszystko co w człowieku ważne; zadaje pytania i szuka na nie odpowiedzi. Dotyka rzeczy ważnych i błahych. Przekonało się o tym 30 uczestników warsztatów teatralnych organizowanych w ramach projektu Teatralni z PODAJ DALEJ. czytaj więcej »

1 XII 2016, 14:30:00

Sprawy drogowe i społeczne zdominowały sesję powiatową

XXIV sesja Rady Powiatu Konińskiego odbyła się 30 listopada. Porządek posiedzenia liczył 20 punktów. Radni podjęli 9 uchwał oraz przyjęli 2 informacje. Starosta Stanisław Bielik omówił też ostatnie wydarzenia z życia powiatu.

czytaj więcej »

1 XII 2016, 09:02:00

Konkurs „ŚWIĄTECZNA KARTKA PRZEDSZKOLAKA”

 Konkurs „ŚWIĄTECZNA KARTKA PRZEDSZKOLAKA”

Do 02.12.2016 do godz.  16.00  można głosować na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową.  A już w najbliższy poniedziałek gala podsumowująca konkurs. Odbędzie się 5 grudnia o godzinie 11.00 w CKIS przy Okólnej 47a w Koninie. AKTUALIZACJA
czytaj więcej »

...
Kartka przedszkolaka
REKLAMA
Elektrozlom

SPORT

30 XI 2016, 14:09:00
Bezpłatne badania mammograficzne

Strażacy z Konina mistrzami województwa w piłce siatkowej

Siłowali się na ręce

Eliminacje do XIV Olimpiady Sportowej

II Konińska Liga A1

Grali w golfa