Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Daj nam cynk! redakcja@wkonin.pl, tel. 63 245 80 07 lub 795 596 691. Jesteśmy do Twojej dyspozycji! *** Więcej filmów? www.Wirtualna.TV -najszybsza telewizja w regionie! *** Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Nakręciłeś telefonem ciekawy film? Pokaż to innym! redakcja@wkonin.pl


...
LICHEŃ STARY: Anonimowi Alkoholicy spotkają się w Licheniu
Dodano: 27 VII 2016, 11:58:00
      Tradycyjnie w ostatni weekend lipca do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym przybędą tysiące osób uzależnionych. W dniach 29-31 lipca odbędą się bowiem Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe.Tegoroczna edycja będzie już dwudziestą czwartą.
czytaj więcej »
LICHEŃ STARY: Anonimowi Alkoholicy spotkają się w Licheniu
KOŁO: Kradł prąd. Usłyszał zarzuty
Dodano: 27 VII 2016, 11:37:00
      Kłodawscy policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który w swoim mieszkaniu nielegalnie przyłączył się do linii elektrycznej, pobierając energię elektryczną bez uiszczenia opłaty. Teraz zatrzymanemu mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia.
czytaj więcej »
KOŁO: Kradł prąd. Usłyszał zarzuty
KONIN: Pożar samochodu przy stacji paliw
Dodano: 27 VII 2016, 08:51:00
      Do groźnie wyglądającego pożaru samochodu osobowego doszło wczoraj w pobliżu jednej ze stacji paliw. Do zdarzenia doszło o godzinie 10.30. Na całe szczęście nikt nie ucierpiał. Nie doszło też do wybuchu osobowego opla.
czytaj więcej »
KONIN: Pożar samochodu przy stacji paliw
KONIN: "Z kopyta" zagra mieszkańców miasta
Dodano: 26 VII 2016, 12:51:00
      Piosenki o Koninie, utwory biesiadne i prosto z podwórka – taki będzie kolejny Kulturalny piątek w Koninie. Tym razem na scenie przed Konińskim Domem Kultury wystąpi niezwykle popularna Kapela Podwórkowa "Z kopyta". Kapela jakiś czas temu trafiła pod skrzydła Konińskiego Domu Kultury i wspaniale się rozwija. Gra coraz więcej koncertów w całej Polsce. Plenerowe występy to żywioł muzyków, którzy potrafią wprowadzić publiczność w radosną atmosferę wakacyjnej biesiady.
czytaj więcej »
KONIN: Z kopyta zagra mieszkańców miasta
KONIN: Może zagrzmieć
Dodano: 26 VII 2016, 10:22:00
      Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Poznaniu ostrzega mieszkańców przed możliwymi burzami. Zagrzmieć ma jeszcze dziś.
czytaj więcej »
KONIN: Może zagrzmieć
ŚLESIN: Zderzenie na Kleczewskiej
Dodano: 26 VII 2016, 10:17:00
      Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem, tuż po godzinie 21.00 w Ślesinie przy ulicy Kleczewskiej.
czytaj więcej »
ŚLESIN: Zderzenie na Kleczewskiej
POZNAŃ, KONIN: Wyłowiono zwłoki z Warty. To prawdopodobnie Ewa Tylman
Dodano: 26 VII 2016, 08:17:00
      Wczoraj w okolicy Czerwonaka (województwo wielkopolskie) z rzeki Warty wyłowiono zwłoki młodej kobiety. Elementy ubioru i znalezione przy zwłokach rzeczy osobiste wskazują, że jest to ciało zaginionej koninianki - Ewy Tylamn, która poszukiwana jest od listopada ubiegłego roku.
czytaj więcej »
POZNAŃ, KONIN: Wyłowiono zwłoki z Warty. To prawdopodobnie Ewa Tylman
KOŁO: Narkotyki w domu zatrzymanego awanturnika
Dodano: 25 VII 2016, 13:14:00
      Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca Koła, który posiadał przy sobie amfetaminę. Ponadto mundurowi ujawnili w mieszkaniu zatrzymanego mężczyzny kolejne porcje narkotyków: szesnaście sztuk roślin konopi indyjskich oraz około stu dziewięćdziesięciu paczek papierosów i ponad dwadzieścia tysięcy sztuk papierosów luzem bez polskich znaków akcyzy. Wobec zatrzymanego mężczyzny Prokuratura już zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. 27-latkowi grozi nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności.
czytaj więcej »
KOŁO: Narkotyki w domu zatrzymanego awanturnika
KONIN: Zaatakował sprzedawczynię, okradł sklep
Dodano: 25 VII 2016, 12:53:00
      Nawet dwanaście lat w więzieniu będzie mógł spędzić niespełna osiemnastoletni mieszkaniec powiatu radziejowskiego, który napadł na ekspedientkę sklepu spożywczego w gminie Sompolno, gdzie pojechał skradzionym samochodem. Dotkliwie pobił kobietę, ukradł pieniądze i towar, a po kilku godzinach został zatrzymany przez policjantów.
czytaj więcej »
KONIN: Zaatakował sprzedawczynię, okradł sklep
KONIN: Vivaldi i Fredi Mercury na skwerze przed KDK
Dodano: 25 VII 2016, 12:11:00
      Posłuchać Bacha, Mozarta czy Vivaldiego w wykonaniu zespołu smyczkowego w plenerze? To się nie zdarza na co dzień. Jednak podczas Kulturalnych piątków w Koninie wszystko jest możliwe. W miniony piątek na scenie ustawionej przed Konińskim Domem Kultury pojawił się Koniński Kameralny Zespół Smyczkowy Ad Libitum. Koncert podzielony był na dwie części. W pierwszej posłuchaliśmy utworów klasycznych takich jak: "Eine kleine nachtmusic" Mozarta czy "Humoreska" Dvoraka, a w drugiej rozrywkowych. Zespół zagrał na przykład: "Summertime" Gersgwina czy "We are the champions" Freddiego Mercurego. GALERIA
czytaj więcej »
KONIN: Vivaldi i Fredi Mercury na skwerze przed KDK
LICHEŃ STARY: Młodzież z całego świata w sanktuarium
Dodano: 25 VII 2016, 09:45:00
      "Chrystus wodzem, Chrystus królem, Chrystus władcą nam" - słowami tej pieśni przywitani zostali w Licheniu Starym pielgrzymi, którzy w sobotę przybyli z najodleglejszych stron świata na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, a tydzień poprzedzający wydarzenie spędzili w diecezji włocławskiej. GALERIA
czytaj więcej »
LICHEŃ STARY: Młodzież z całego świata w sanktuarium
KONIN: "Medyczki" pokonały Wolfsburg. Pomogli sędziowie?
Dodano: 25 VII 2016, 08:51:00
      - To był trudny rywal - tak o sobie mówili szkoleniowcy i piłkarki obu drużyn, które w minioną sobotę rozegrały mecz towarzyski na Miejskim Stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego w Koninie. Piłkarki z niemieckiego Wolfsburga stworzyły kilka groźnych sytuacji jednakże nie potrafiły ich zakończyć celnym strzałem na bramkę Anny Szymańskiej. Mimo to kibice zgromadzeni na stadionie, na brak emocji narzekać nie mogli. Dostarczyły ich nie tylko piłkarki, ale i czwórka sędziowska, której poziom pozostawiał wiele do życzenia.
czytaj więcej »
KONIN: Medyczki pokonały Wolfsburg. Pomogli sędziowie?
KONIN: Pożegnali Igora
Dodano: 25 VII 2016, 08:40:00
      Igor Jakubowski jest już przygotowany do walki w Rio de Janeiro o medale. Pożegnanie naszego pięściarza odbyło się w miniony piątek przed Konińskim Domem Kultury. W spotkaniu uczestniczyli fani boksu, mieszkańcy Konina i władze miasta.
czytaj więcej »
KONIN: Pożegnali Igora
KONIN: Rekrutacja na informatykę rozpoczęta
Dodano: 23 VII 2016, 10:17:00
      Konińska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa rozpoczęła rekrutację na nowy kierunek, którym jest informatyka. Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z 15 lipca 2016 r. Wydział Społeczno-Ekonomiczny PWSZ w Koninie otrzymał zgodę na prowadzenie studiów pierwszego stopnia o profilu praktycznym na kierunku informatyka. Od dziś kandydaci mogą aplikować na kierunek informatyka – studia stacjonarne i niestacjonarne. Studentom oferowane są dwie specjalności do wyboru: technologie internetowe i mobilne oraz bezpieczeństwo sieci informatycznych.
czytaj więcej »
RYCHWAŁ: Bawią się na półkoloniach
Dodano: 23 VII 2016, 09:58:00
      Kilkadziesiąt osób bawiło się na półkoloniach zorganizowanych przez Urząd Gminy i Miasta w Rychwale oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Nie zabrakło rywalizacji sportowej, gier i zabaw na świeżym powietrzu. Wszystko po to, by odciągnąć najmłodszych od komputerów. MATERIAŁ TV
czytaj więcej »
RYCHWAŁ: Bawią się na półkoloniach
KONIN: Ewakuowali pocztę
Dodano: 22 VII 2016, 11:53:00
      Siedmioro pracowników poczty zostało przetransportowanych do konińskiego szpitala po tym, jak podczas wypakowywania listów źle się poczuli. Na miejscu są już strażacy i policjanci. Trwa przeszukiwanie budynku poczty w starej części miasta.
czytaj więcej »
KONIN: Ewakuowali pocztę
KONIN: Rozwiną skrzydła po raz drugi
Dodano: 22 VII 2016, 10:44:00
      Aerodynamika i meteorologia, podział przestrzeni powietrznej i prawo ruchu lotniczego, stany niebezpieczne i pierwsza pomoc. To zaledwie część materiału szkoleniowego z kursu podstawowego dla niepełnosprawnych paralotniarzy organizowanego w ramach projektu "Rozwiń skrzydła" przez konińską Fundację im. doktora Piotra Janaszka Podaj Dalej.
czytaj więcej »
KONIN: Rozwiną skrzydła po raz drugi
...