Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Sobota 25 Lutego 2017 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame
gornik konin
...
25 II 2017, 05:01:00

Znęcał się nad zwierzętami

Znęcał się nad zwierzętami


Policjanci z Dąbia zatrzymali 61-letniego mężczyznę, który znęcał się nad zwierzętami. Dwa głodzone, trzymane na uwięzi i bez dachu nad głową psy trafiły pod opiekę lekarza weterynarii. Właściciel zwierząt usłyszał zarzuty z ustawy o ochronie zwierząt. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

czytaj więcej »

24 II 2017, 20:22:00

Nowe horyzonty dla powiatu tureckiego

Nowe horyzonty dla powiatu tureckiego

Marszałek Marek Woźniak, w imieniu Instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020 (WRPO), podpisał umowę o dofinansowanie projektu pozakonkursowego pn. „Nowoczesne technologie w kształceniu zawodowym elementem rozwoju gospodarczego obszaru funkcjonalnego powiatów tureckiego i kolskiego" . Beneficjentem udzielonej pomocy jest Powiat Turecki, który podczas spotkania reprezentował Starosta Mariusz Seńko.
czytaj więcej »

24 II 2017, 20:00:00

Wielkie serca dla czworonożnych przyjaciół

Wielkie serca dla czworonożnych przyjaciół

Już od grudnia uczennice z naszej szkoły zbierały pieniądze i karmę dla zwierząt z konińskiego schroniska. Maturzystki z klasy 4 ET-K.Dąbrowska i M.Brzychcy, kosztem swojego wolnego czasu, którego jako przyszłe abiturientki mają niewiele, zbierały wszystko, co mogłoby pomóc zwierzętom już i tak pokrzywdzonym przez los. czytaj więcej »

24 II 2017, 13:13:00

KOBIETA W MIEŚCIE K.

KOBIETA W MIEŚCIE K.

W tej edycji jeszcze więcej wydarzeń z myślą o koniniankach zaproponuje projekt „Konin – Miasto Kobiet”. Spektakle, filmy, recitale, wernisaże, spotkania autorskie, akcje czytelnicze, warsztaty rozwoju osobistego, debaty, promocje oraz akcje profilaktyczne, i doradztwo z zakresu zdrowia i urody – będą jednymi z wielu punktów na szlaku kobiet, którego początek wyznaczony został na 3 marca. Drogie Panie, wbijamy spiralę do rzęs, zamiast łopaty! czytaj więcej »

24 II 2017, 12:17:00

Policjanci zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu bombowego

Nawet 8 lat więzienia grozi 37-latkowi zatrzymanemu w środę przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Mężczyzna zadzwonił do Centrum Powiadamiania Ratunkowego z informacją, że w konińskim szpitalu jest bomba. Dzięki szybkiemu zatrzymaniu nie trzeba było ewakuować pacjentów.

czytaj więcej »

23 II 2017, 09:38:00

Sompolno – policjanci siłą ściągnęli desperata z torów

Policjanci z Komisariatu Policji w Sompolnie uratowali wczoraj niedoszłego samobójcę. 23-latek najpierw chciał się powiesić, a później rzucić pod pociąg. Kiedy ten nadjeżdżał mężczyzna kurczowo trzymał się szyny. Policjanci musieli go siłą zdejmować z torowiska.

czytaj więcej »

23 II 2017, 09:33:00

Eliminacjami zaczynamy 38. Festiwal

Eliminacjami zaczynamy 38. Festiwal

Siedmioletnia Antosia Kraszewska z Cieszyna rozpocznie 3 marca eliminacje wokalistów do 38. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. W trzydniowych eliminacjach (3-5 marca) udział weźmie więcej wokalistów: solistów i zespołów w wieku 4-16 lat, niż w roku minionym. czytaj więcej »

23 II 2017, 09:30:00

Kogel mogel

Kogel mogel

Poznawali instrumenty strunowe i ich historię. Razem z prowadzącymi zastanawiali się, co w środku ma gitara i po co jej piórko. Te i inne tematy poznawały dzieci, które wzięły udział w kolejnym spotkaniu z cyklu Artystyczny Kogel Mogel. Wszystko odbywało się w Gminnym Ośrodku Kultury w Wilczynie. czytaj więcej »

23 II 2017, 09:19:00

Tłusty czwartek

Tłusty czwartek

„Powiedział mi Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła” mówi przysłowie. Tłusty czwartek przypada zawsze w ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Tego dnia możemy sobie trochę "pofolgować" ze słodyczami.
czytaj więcej »

23 II 2017, 08:45:00

W „Julku” o pożarnictwie

W „Julku” o pożarnictwie

Już po raz dziewiąty w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego odbył się gminny etap XX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Wzięli w nim udział uczniowie z Kawnic, Przyjmy, Radoliny i Goliny. Reprezentantami Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego byli: Natalia Libertowska, Igor Janiszewski, Marcel Koper, Piotr Kucharski i Nikodem Sędziak. czytaj więcej »

23 II 2017, 08:40:00

Miejskie inwestycje 2017 w Turku

Blisko 11 milionów złotych będą kosztowały inwestycje zaplanowane w Turku na rok 2017. To nie tylko budowa bądź przebudowa dróg i chodników, ale również budowa siłowni zewnętrznych parków, pozyskanie mieszkań komunalnych i działania mające mieć wpływ na jakość życia mieszkańców.

czytaj więcej »

22 II 2017, 16:00:00

Szkoły Cosinus w Koninie to szansa dla wielu ludzi w każdym wieku!

Szkoły Cosinus w Koninie to szansa dla wielu ludzi w każdym wieku!

Szkoły Cosinus to największa sieć szkół w Polsce, prowadzimy zaoczne licea i szkoły policealne dla osób dorosłych. We wszystkich szkołach i na wszystkich kierunkach w Koninie zapewniamy bezpłatną naukę przez cały okres jej trwania. Nie pobieramy ani wpisowego ani czesnego, u nas nie ma żadnych ukrytych opłat. MP
czytaj więcej »

...
Kartka przedszkolaka
REKLAMA
supramed

SPORT

20 II 2017, 09:05:00
Halowy Turniej Piłki Nożnej Orlików E2 „Rzgów Cup 2017”

Pięć medali na dobry początek roku

Druga pozycja w rankingu dla KSS MUSTANG

Halowy Turniej Piłki Nożnej Orlików

KARATE UKS KLECZEW - NOWY ROK NOWE BARWY

Turniej tenisa